Love it clean with Vileda

Love it clean

Love it clean je náš záväzok k tomu, robiť čistejšie miesto nielen z domovov, ale aj z našej planéty.

Riešenia priemyselného a spotrebiteľského odpadu je jednou z najdôležitejších environmentálnych otázok. Naše oceány, poľnohospodárstvo a celková kvalita života nakoniec závisia na tom, ako podniky a spotrebitelia riešia dopady človeka na Zemi. Znečistenie životného prostredia je globálny problém, ktorý vyžaduje aktivitu. Ako výrobca svetoznámych značiek pre upratovanie máme zodpovednosť za zachovanie našej planéty pre budúce generácie.

Budeme aj naďalej robiť zo Zeme čistejšie miesto znižovaním našej ekologickej stopy. Po celú dobu životného cyklu našich produktov - od získavania surovín až po likvidáciu - považujeme environmentálne kritériá za kľúčové meradlá pre náš budúci úspech spoločnosti - a vždy sa snažíme zlepšovať vynikajúci výkon produktu.

Zameriavame sa na tri hlavné oblasti, v ktorých veríme, že môžeme urobiť najväčšiu zmenu - vytváraním produktov, ktoré dlho vydržia, tým, že materiálom dáme druhý život a recykláciou odpadu.

Karin Overbeck, CEO

"Snaha o dosiahnutie a zabezpečenie udržateľnej ekonomiky nie je náhoda, ale výsledok krokov a opatrení, ktoré podnikáme - ako spoločnosti a spotrebitelia. Môžeme byť hrdí na naše doterajšie úspechy. Naše trvanlivé výrobky pomáhajú redukovať odpad a šetriť planétu a zároveň poskytujú vynikajúci výkon produktu. V posledných rokoch sme neustále zvyšovali používanie recyklovaných plastov v našich výrobkoch z pevných plastov z 15 na viac ako 40 percent. Takmer všetky naše plastové obaly sú recyklovateľné. Máme však zodpovednosť neustále sa zlepšovať a robiť zmeny tam, kde to dokážeme. Preto sme založili našu firemnú iniciatívu Love It Clean, ktorá stelesňuje našu hlavnú vieru, že máme zodpovednosť za budúce generácie. v nasledujúcich rokoch sa sme odhodlaní dosiahnuť v tomto smere ambiciózne ciele a sme signatárom nového globálneho záväzku Ellen MacArthur Foundation New Plastics Economy Global Commitment. Pretože veríme, že v udržateľnosti platí, že menej je viac, chceme pokračovať v znižovaní množstva odpadu, v podpore využitia udržateľných obalov a zamerať sa na to, čo vieme najlepšie: Vytváranie vysoko kvalitných produktov, ktoré vydržia.

KARIN OVERBECK
CEO společnosti Freudenberg Home and Cleaning Solutions GmbH (FHCS)

DÁVÁME MATERIÁLOM DRUHÝ ŽIVOT

 

Love-it-clean recycle icon

Recyklácia a recyklovateľnosť sú kľúčové faktory pre udržanie čo najväčšieho množstva surovín v obehovej ekonomike. Použitím recyklovaného plastu šetríme cennú surovinu pred zošrotovaním, ktorá by inak už nebola nikdy použitá, a zvyšujeme množstvo recyklovaného materiálu v našich výrobkoch. Dnes je viac ako 40% pevných plastových dielov, ktoré sú použité v našich produktoch na upratovanie, vyrobené z recyklovaného materiálu. A naďalej pracujeme na nových technológiách a metódach, aby sme viac plastom poskytli druhý život v podobe vysoko kvalitného produktu Vileda. Použitie recyklovaného materiálu šetrí odpad. Ale čo produkty v budúcnosti? Aby plast znovu vstúpil do obehového hospodárstva po tom, čo bol použitý, je potrebné ho separovať, rozložiť a recyklovať. Čím je plast čistejší, tým lepší je pre proces recyklácie. Preto naše plastové obaly vyrábame zo 100% recyklovateľných obalov z polypropylénu / polyetylénu.

Pre kartónové obaly používame materiál až zo 100% recyklovaného obalového odpadu.

INT_LIC_page-banner-recycled-PET.jpg

RECYKLOVANÉ PET FĽAŠE V ZMETÁKOCH: Od roku 2005 sú štetiny v našich zmetákoch vyrobené z recyklovaného polyesteru získaného z použitých plastových fliaš. Znižujeme obsah nových surovín a zabezpečujeme, aby štetiny boli k hlavici zmetáku pripevnené pevnejšie v porovnaní s tradičnými štetinami.

SK--INT_LIC_page-banner_UMT_TURBO.jpg

ZNIŽUJEME ODPAD A PODIEL NEBEZPEČNÝCH LÁTOK

Znižujeme odpad už od začiatku. Čo to znamená? S každou novou inováciou hľadáme spôsoby ako znížiť množstvo odpadu a obmedziť nebezpečné látky.

Naše špongiové handričky Vileda sú 100% kompostovateľné a biologicky rozložiteľné za 8 týždňov - sú prateľné a opakovane použiteľné. Naše výrobky sú vyrábané z celulózy z drevnej buničiny.

Znížené množstvo materiálu prostredníctvom redizajnu a inovácií | Ušetrených 5 000 t CO².


Ako spoločnosť sme sa už v 80. rokoch rozhodli vyhnúť sa použitiu škodlivého PVC vo všetkých našich výrobkoch.

Neustále sa snažíme minimalizovať množstvo obalového materiálu, ktorý používame. Vyvinuli sme holistický prístup, ktorý zohľadňuje potrebu a účelnosť balenia a dopad na životné prostredie v celom dodávateľskom reťazci. Berieme do úvahy nové inovatívne obalové materiály, ktoré pomáhajú znižovať dopad na životné prostredie.
 

STANDARD 100 od ÖKO-TEX ® je jedným z najznámejších certifikátov na svete pre textilné látky testované na škodlivé materiály. Limity stanovené pre STANDARD 100 často prekračujú národné a medzinárodné požiadavky. Veľa našich textilných podlahových upratovacích mopov a handričiek je certifikované podľa ÖKO-TEX ® STANDARD 100. To potvrdzuje, že naše výrobky boli testované na škodlivé látky a sú z hľadiska ľudskej ekológie bezpečné.
Používame jedinečnú technológiu na zníženie obsahu nespracovaných materiálov v našich zmetákoch. Vďaka tomu sú hlavice zmetákov ľahšie a umožňujú nám šetriť plast. Rada našich výrobkov má tiež certifikát Plastica Seconda Vita.



VYTVÁRAME PRODUKTY, KTORÉ SÚ TRVANLIVÉ

Čím dlhšie používate naše trvanlivé výrobky, tým lepšie pre životné prostredie. Je to preto, že pri každom opätovnom použití je v odpadovom systéme o jeden produkt menej. Podporujeme nielen zákazníkov, aby si výrobky Vileda ponechali a znovu použili, ale navrhujeme ich tak, aby vydržali.

Naše prateľné výrobky s dlhou životnosťou udržujú váš domov a vaše svedomie čisté.
 

Naše trvanlivé výrobky pomáhajú znižovať množstvo jednorazového odpadu. Väčšina našich produktov z mikrovlákien vydrží dlhšie ako dva roky, aj keď ich pravidelne periete v práčke.
Naše vysoko kvalitné umývacie návleky s účinným mikrovláknom znižujú použitie chemických látok, ktoré sú potrebné pre dôkladné upratovanie a dokonca odstraňujú 99% baktérií - iba vodou.

SK--INT_LIC_page-banner_recycled-products.jpg

Čokoľvek upratujete s Viledou,
veríme, že čistotu milujete

a brand of FREUDENBERG