Výrobný závod Lázně Bělohrad

Výrobný závod Lázně Bělohrad

Výrobní závod

Náš výrobný závod stojí v krásnej čistej krajine podhorí Krkonôš blízko známeho kúpeľného mestečka Lázně Belohrad. Ako rodinná firma so 170-ročnou tradíciou veľmi dbáme na prostredie založené na dôvere a dobrých vzťahoch, ktoré sú základným kameňom každého spoločenstva. Zaručujeme rovnaké príležitosti pre všetkých, ako v odmeňovaní, tak aj v prístupe – každý zamestnanec má pre nás nenahraditeľnú úlohu a hodnotu. Okrem príjemného pracovného prostredia a stabilného ekonomického zázemia ponúkame aj čisté a bezpečné pracovisko, naša firma sa môže pochváliť dodržiavaním najvyšších bezpečnostných štandardov. 

Pridajte sa k nám a staňte sa súčasťou širokej rodiny firmy Freudenberg. U nás nájdete svoje miesto.

Produkty

Produkty

technologieNašim hlavným výrobným programom je lisovanie a následná montáž mopov Vileda Turbo s pedálovými žmýkačmi. Záleží nám na životnom prostredí a preto sa už vo fáze tvorby designu zameriavame na to, aby bol výrobok ekologický a nezaťažoval  prírodu. Preto je každé šedé vedierko EWC systému vyrobené minimálne zo 75% z recyklovaného polypropylénu. Z nárokov na kvalitu sme napriek tomu nepoľavili – výrobky sú testované na minimálnu životnosť 10 rokov. Navyše všetky hlavy EWC a EWC Turbo systému vyrábame u nás – od mikrovláknových zväzkov až po plastový rámček. 

Výroba

Výroba

vyrobaVýrobný závod v Lázních Bělohrad prešiel počas posledných rokov radom zmien. Výrazne sa rozšírila a stále sa rozširuje lisovňa plastických hmôt v rozsahu 100–580 t uzatváracej sily vstrekolisov. Navýšili sme objemy na montáži žmýkacích mopov v niekoľkých variantoch od plochých po mikrovláknové. Šijaciu dielňu sme rozšírili o automatizovanú linku. Ročne sme schopní spracovať cez 500 ton polyesterového mikrovlákna na háčkovacích strojoch. Rozšírili sme montáž vozíkov na profesionálne upratovanie o nový typ a pripravili automatizáciu na ďalšie produkty na upratovanie podláh – mopy z netkanej textílie Mocio.

Každý rast stojí aj nejaké obete. Ukončili sme výrobu interiérových sušiakov na bielizeň a demontovali práškovú lakovňu.

Úspechy vo svete

Úspechy vo svete

technologie Razantné rozšírenie výrobkov na profesionálne upratovanie Viledy priniesol nový upratovací vozík Origo. Z nášho závodu sa vyváža do celého sveta a sme hrdí, že sme sa na jeho vývoji intenzívne podieľali. Postupne navyšujeme sortiment hliníkových násad k mopom v pevnom aj teleskopickom prevedení. Ploché mopy radu Professional musia vydržať 500 pracích cyklov, čo by nebolo možné bez starostlivej a zodpovednej práce našich kolegýň na šijacej dielni.

Technológia

Technológia

technologie Poloautomatizované montážne linky sme doplnili o spájanie plastových dielov ultrazvukom a tepelným nitovaním. Na tlač kontrastného loga Vileda používame štyri tampoprintové stroje. V roku 2014 sme mali k dispozícii päť použitých vstrekolisov, ale od roku 2016 už nakupujeme výhradne nové vysokorýchlostné vstrekolisy Demag, ktorých už máme vyše dvadsaťdva. Ďalší rozvoj nás čaká na poli ako industriálnych, tak kolaboratívnych robotov. Existujúcich päť spriadacích strojov s reťazovým pohonom sme rozšírili o prvý elektronický s presunom solenoidy, ktorý nám umožnil rýchle simulácie nových vzorov pre ďalší vývoj nových mikrovláknových mopov.
a brand of FREUDENBERG