Návod na čistenie návlekov na mopy Vileda: ako ich meniť, čistiť

 

1-2Spray_washable2.jpg

Vďaka radu návlekov na mopy Vileda je udržovať podláh čisté a bez akýchkoľvek baktérii jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. V tomto podrobnom návode si povieme, ako vymeniť návleky mopov Vileda a prejdeme si tipy, ako ich čistiť a starať sa o ne, vďaka čomu budú vždy pripravené naplno predviesť svoj čistiaci potenciál.

Ako vymeniť návlek na mope Vileda?

Výmena návleku na mope Vileda je jednoduchý a ľahko pochopiteľný proces, ktorý možno zvládnuť behom niekoľkých jednoduchých krokoch. Ak sa naučíme návlek mopu Vileda správne vymeniť, celý proces prebehne ľahko a bez jediného problému.

Ako odstrániť návlek z mopu Vileda?

Návlek je nutné z mopu odstrániť, aby sme ho mohli vyčistiť a znovu použiť. Pri produktoch Vileda to môžeme spraviť ekologicky a bez toho, aby sme produkovali nadbytočný odpad. Ak si nie sme istí ako odstrániť návlek z mopu Vileda, riadime sa nasledujúcimi jednoduchými krokmi:

  1. Najprv mop uchopíme tak, aby jeho hlavica smerovala nahor.
  2. Zameriame sa na červenú konštrukciu, vďaka ktorej je návlek drží na mieste.
  3. Návlek na hlavici mopu pevne uchopíme a potiahneme smerom nahor, vďaka čomu ho odpojíme z červenej konštrukcie. Starý návlek by mal ľahko skĺznuť.

V prípade rotačných mopov je vhodné odstrániť návlek z konštrukcie tak, že ho pristúpime nohou, vďaka čomu naše ruky neostanú vlhké ani špinavé. To isté platí aj pre nasadenie návleku: môžeme ho položiť na zem a konštrukciu mopu zatlačiť do jeho držiaka bez použitia rúk. 

Ako nasadiť návlek na mop Vileda

Aby sme mohli správne čistiť, musíme sa uistiť, že sme návlek Vileda dobre pripevnili na hlavicu mopu. Postupujeme nasledovne:

  1. Zoberieme nový návlek na mopy Vileda a priložíme ho k mopu tak, aby bol zarovno s červenou konštrukciou.
  2. Návlek pevne zatlačíme do konštrukcie, až kým nebude počuť, že zaklapol. To značí, že je správne pripevnený.

Ako čistiť návlek na mope Vileda

Aby sme mohli správne čistiť, je dôležité udržovať návlek na mope Vileda čistý a funkčný. Ak chceme návlek správne vyčistiť, riadime sa nasledujúcimi krokmi:

  1. Návlek odstránime z hlavice podľa vyššie uvedeného návodu.
  2. Dôkladne ho opláchneme pod teplou vodou, aby sme sa zbavili akýchkoľvek prípadných nečistôt a čiastočiek.
  3. Ak ho chceme vyčistiť ešte dôkladnejšie, vyperieme ho v práčke na teplote max. 30°C. Nepoužívame aviváž, ktorá môže zhoršiť čistiacu schopnosť mikrovlákien.
  4. Perieme s podobnými látkami.
  5. Návlek necháme po vypraní rovno položený a necháme ho vyschnúť. Počkáme, kým úplne neuschne a až potom ho opäť nasadíme na mop.

Dajú sa rôzne návleky použiť na rôzne mopy Vileda?

Áno, návleky na mopy Vileda sú navrhnuté tak, aby boli kompatibilné a vzájomne zameniteľné s rôznymi návlekmi určenými na iné mopy Vileda, vďaka čomu ich môžeme podľa potreby vzájomne vymieňať. Bez ohľadu na to, či máme mop Vileda Turbo, mop Vileda Turbo Smart alebo mop Vileda Easy Wring & Clean, vždy môžeme bez problémov použiť rovnaký vymeniteľný náhradný návlek.

Záver

Ak sa budeme riadiť týmito jednoduchými radami a tipmi, návlek na mope Vileda sa naučíme vymeniť ľavou zadnou, vďaka čomu bude vždy pripravený naplno predviesť svoj čistiaci potenciál. Návlek na mope nezabudneme raz za pol roka vymeniť, aby stále dobre čistil. S návlekmi na mopy z mikrovlákna Vileda môžeme mať žiarivo čisté podlahy bez použitia agresívnych chemikálii, pretože ich jemné vlákna dokážu odstrániť 99 % baktérii len s použitím vody, vďaka čomu je naše každodenné upratovanie ekologickejšie a efektívnejšie.

Viac informácii nájdeme na oficiálnych stránkach Vileda, kde môžeme tiež zakúpiť náhradné návleky na mopy Vileda. Vďaka mopom Vileda s návlekmi z mikrovlákna, ktoré sa ľahko udržujú, ostanú naše podlahy čisté, bez akýchkoľvek baktérii a ohľaduplné k prírode.

a brand of FREUDENBERG