Hýgiene-Concept-Header--WEB.png

Je rozdiel medzi tým, čo sa javí ako čisté a tým, čo skutočne čisté a hygienické je. Čistý domov dáva pocit bezpečia, zdravia a slobody – vám, vašej rodine a priateľom.

Teraz je domov viac, než kedykoľvek predtým miestom, kde sa cítite bezpečne a chceme, aby ste sa vo svojich štyroch stenách cítili skvelo. Robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme to udržali. S našimi odbornými znalosťami v oblasti upratovania bojujeme upratovacími pomocníkmi a chytrými technikami proti baktériám, vírom a ich kontaminácií. Zahoďte svoje staré čistiace návyky a osvojte si nové, pomocou týchto techník, tipov a nástrojov: Pre hygienu domova.

4farebný kódovací systém

4farebný kódovací systém

Základná myšlienka, ktorá stojí za upratovacím farebným kódovaním: Pomocou farieb rozlíšte rôzne typy úloh, ktoré musíte robiť a oblasti, ktoré musíte upratať, aby ste zabránili krížovej kontaminácií baktériami a vírmi.

Tento jednoduchý systém je zavedeným upratovacím štandardom v profesionálnom prostredí, ako sú nemocnice a reštaurácie, kde krížová kontaminácia môže viesť k ochoreniu. Tam by ste nechceli čistiť povrchy v kuchyni handričkou, ktorá bola predtým použitá na čistenie záchodovej misy. Najlepšie postupy, používané v nemocniciach, by mali teda byť dosť dobré aj pre váš domov.

Farebné kódovanie je možné rozdeliť do 4 oblastí: ​​​​​​​

Content-Page-Hygiene-Concept_4-Areas.png

Aby tento systém fungoval, musíte ku každej oblasti priradiť rôzne farby čistiacich handričiek, aby boli ľahko identifikovateľné. Tento hygienický upratovací systém je možné použiť na akékoľvek upratovacie pomôcky, napr. handričky z mikrovlákien alebo hubky.

Pravidelná výmena náhrad

Pravidelná výmena náhrad

Pretože sa baktérie, víry a choroboplodné zárodky rozmnožujú obzvlášť dobre vo vlhkom prostredí, je dôležité nechať upratovacie pomôcky dobre uschnúť a často ich vymieňať alebo prať.

Všetky handričky a hubky Vileda sú veľmi odolné a je ich možné prať až pri teplote najmenej 60°C alebo vyššej.

Udržateľné upratovanie začína tým, že doma použijete niekoľko náhrad upratovacích pomôcok a pravidelne ich periete.
INT_Hygiene-concept_page-banner.jpg

Mnoho infekčných chorôb sa šíri prostredníctvom našich rúk. Preto je dôležité udržovať ruky čisté a chrániť ich.

Maximálne pohodlie a bezpečnosť

Maximálne pohodlie a bezpečnosť

Ako rukavice pomáhajú:

Pri upratovaní používajte jednorazové rukavice, pretože je menej pravdepodobné, že sa dotknete váre rukavicami. To znamená, že baktérie, ktoré sa lepia na povrchy, a tým sa dostanú na naše ruky, sa nemôžu dostať do úst, očí alebo iných citlivých oblastí vášho tela.

Použitie jednorazových rukavíc je najlepšou voľbou pri upratovaní citlivých oblastí (napr. toaliet) alebo odstránení infekčných alebo nepríjemných nečistôt (napr. psie výkaly). Jednorazové rukavice by mali byť ihneď po použití vyhodené

Čisté ruky a čistý domov

Čisté ruky a čistý domov

    
INT_Hygiene-concept_page-banner_turbo-hands-clean.jpg

Hygiena rúk je dôležitým faktorom pre bezpečný domov. Inovatívne systémy VILEDA pre upratovanie podláh sú preto navrhnuté tak, aby sa eliminovalo namáčanie rúk.

Systém VILEDA Turbo umožňuje žmýkanie bez namáčania rúk. Vaše ruky zostanú vždy suché a čisté.

Odstráňte až 99% baktérií* vodou

Odstráňte až 99% baktérií* vodou

    
Content-Page-Hygiene-Concept_99Pclaim-on-floor-SK.png

Len rýchle otretie alebo len zotretie prachu? To je včerajšie upratovanie!

Len rýchle otretie alebo len zotretie prachu? To je včerajšie upratovanie!

Návleky na VILEDA mopy sú vyrábané z mikrovlákien, ktoré sa skladajú z miliónov drobných syntetických vlákien. Pri mokrom upratovaní podlahy všetky tieto drobné vlákna uvoľňujú nečistoty z povrchu, fyzicky ich zhromažďujú – a potom odstraňujú až 99% baktérií* bez použitia čistiacich chemikálií.
*Výskum vykonaný nezávislou a akreditovanou inštitúciou pre mikrobiológiu a imunológiu.

Pre ešte hygienickejší domov môžete pri upratovaní pomocou mopu VILEDA bezpečne použiť ľubovoľné riešenie podľa vášho výberu:

1 viečko čistiaceho prostriedku (30ml) stačí na 5 litrov vody.

Pokiaľ používate čistiaci prostriedok s alkoholom (napr. dezinfekciu), radšej použite studenú vodu. Alkohol by sa v horúcej vode odparil.

Návleky na mopy VILEDA z mikrovlákna sú veľmi odolné a je ich možné prať až na 60°C.

Udržateľné upratovanie začína vo chvíli, keď máte niekoľko náhrad doma ako zálohu. Najlepšie je často vymieňať náhrady a spoločne ich prať.

Špeciálny tip: Ak chcete dezinfikovať veľké plochy, jednoducho nalejte dezinfekčný prostriedok priamo do nádržky výrobku 1.2 Spray mop. Jeho striekacia hlavica jednoducho dosiahne aj na ťažko dostupné miesta a ľahko ich dezinfikuje – napr. pod záchodom.
INT_Hygiene-concept_page-banner_special-tip.jpg

Vytierajte v smere “ležatej osmičky”

Vytierajte v smere “ležatej osmičky”

Aby sa zachytili všetky častice smerom do stredu miestnosti a aby sa predišlo obyčajnému presunutiu nečistôt z jedného rohu do druhého, pohybujte mopom eliptickým pohybom rovnako, ako by ste robili ležatú osmičku.
Content-Page-Hygiene-Concept_3-Step-Lying-8.png

Táto metóda tiež zmieňuje tlak na kĺby a zabraňuje bolesti ramien a chrbta. Oblasť je čistená s minimálnym úsilím. A je to tiež dobrá technika pre čistené povrchy.
vileda_steam-xl_1600x700_SK.png

Zabijak baktérií

Zabijak baktérií

Parné čističe VILEDA nepoužívajú chemikálie a iné čistiace prostriedky, ktoré by mohli poškodiť vaše podlahy. Používajú paru schopnú zabíjať 99,9% baktérií a odstraňovať nehygienické zbytky na podlahách.

Správny spôsob čistenia – všade

600_450_top_to_bottom.jpg

Správny spôsob čistenia – všade

Baktérie milujú hlavne vlhké prostredie a radi sa množia tam, kde ich neočakávame. Ako však upratovať? Najskôr podlaha - potom police, alebo naopak? Náš koncept hygieny vám nielen ušetrí čas, ale tiež udrží váš domov bez 99% baktérií zhora až dole. A tu je prvé tajomstvo tohto konceptu: „zhora nadol“ je sám o sebe dokonalý systém čistenia. Začnite stropmi. Potom riešte pracovné povrchy, stoly a zásuvky. To je vertikálne čistenie.

Až na samotnom konci vyčistite podlahu.

Špeciálne typy pre každú oblasť

Špeciálne typy pre každú oblasť

    
Content-Page-Hygiene-Concept_4-Room-horizonal.png

Kúpeľňa

Kúpeľňa

Pre sanitárnu oblasť používajte samostatné čistiace handričky – sprcha, umývadlo, dlaždice.

Pravidelne utierajte kľučky, vypínače osvetlenia a ďalšie povrchy, ktoré prichádzajú do styku s rukami.

Baktérie sa rady rozmnožujú vo vlhkých miestnostiach. Aby ste tomu zabránili, otrite povrchy suchou handričkou alebo stierkou ihneď po sprchovaní sa alebo po kúpeli.

Toaleta

Toaleta

Navlhčite handričku a záchodovú dosku dobre obojstranne očistite.

Na ochranu rúk používajte rukavice.

Vyčistite okraj toalety toaletnou kefou alebo špeciálnou čistiacou hubkou. Očistite nádržku na vodu a veko záchodu. Žije tu veľká populácia baktérií a ľahko sa rozšíri rukami.

Oblasti, ktorých sa často dotýkate (splachovač, kľučka dverí,...) umývajte častejšie samostatnou handričkou.

Kuchyňa

Kuchyňa

Na riad a pracovné povrchy používajte samostatné čistiace utierky.

Handričky, hubky, utierky nechajte vždy uschnúť.

Pravidelne čistite drez, pracovné povrchy, kuchynské spotrebiče a kľučky od dverí alebo skriniek teplou vodou.

Odpadkový kôš vyprázdňujte často a aspoň raz týždenne ho umyte teplou vodou a saponátom.

Handričky aj hubky pravidelne perte minimálne pri 60°C.

Kefa na umývanie riadu by sa mala pravidelne umývať v umývačke riadu.

Domáca kancelária

Domáca kancelária

V súčasnej svetovej situácií sa stále viac ľudí sťahuje do svojich domovov, kde si vytvorili svoju domácu kanceláriu. Nech už to je krátkodobé alebo dlhodobé, baktérie sa množia na povrchoch, ktorých sa často dotýkame: na stole, notebooku alebo klávesnici.

Pre pracovné povrchy a hardware používajte samostatné čistiace utierky

Odstráňte drobky a hrubé nečistoty opatrne z počítača alebo klávesnice notebooku pomocou vysávača. Jemne otrite medzery bavlnenými tampónmi, zubnou kefkou alebo dokonca špáradlami.

Dôkladne čistite myš alebo klávesnicu navlhčenou handričkou z mikrovlákna. Aj odolné nečistoty odstráňte vlhkou handričkou.

Odstráňte prach z monitoru mäkkou handričkou z mikrovlákna a otrite odtlačky prstov atď. navlhčenou handričkou z mikrovlákna.

Tip: Obrazovku alebo klávesnicu čistite opatrne, pretože citlivý hardware sa môže ľahko poškodiť.
a brand of FREUDENBERG