Header_bacterica_FAQ.jpg

Či už pri výchove rodiny alebo v prítomnosti priateľov či susedov, je dôležité vytvoriť si čistý a pohodlný domov.

MOPY Z MIKROVLÁKNA VILEDA ODSTRAŇUJÚ VIAC NEŽ 99% BAKTÉRIÍ A VÍRUSOV* LEN POMOCOU VODY

Hlavice mopov z mikrovlákna VILEDA sú tvorené miliónmi drobných syntetických vlákien. Pri použití s vodou všetky tieto drobné vlákna fyzicky priľnú k podlahe, kde zachytávajú nečistoty a tiež baktérie. Viac ako 99% baktérií a vírusov sa odstráni za podlahy iba vodou a bez použitia drsných čistiacich chemikálií. *Odstraňuje baktérie E.coli, zlatého stafylokoka a bovinný koronavirus z drevených podláh a keramických dlaždíc, testované externým laboratóriom.

Najčastejšie otázky k Vileda mopom z mikrovlákna

Odstránia mikrovlákna baktérie a vírusy z akéhokoľvek povrchu? Čo napríklad podlahy z tvrdého dreva?

droplet 738.jpg

Vileda mopy z mikrovlákien sa dajú bezpečne používať na väčšine tvrdých podláh vrýtane podláh z tvrdého dreva, dlaždičiek alebo laminátu. V labortórií boli mopy testované na materiáloch, ktoré sú v domácnostiach používané najčastejšie - drevené podlahy a kermaické dlaždice.

Zabíja mikrovlákno baktérie a vírusy?

Vileda mopy z mikrovlákien baktérie a vírusy nezabíjajú. Odstraňujú baktérie a vírusy z podlahy len pomocou vody. Tenké mikrovlákna fyzicky perfektne priľnú k povrchu podlahy, kde zachytia nečistoty a viac než 99 % baktérií a vírusov a odstránia ich preč bez nutnosti použitia chemikálií.

Budú umývacie návleky z mikrovlákien dezinfikovať moju podlahu?

Ultramat 738 .jpg

Dezinfekcia znamená, že sa baktérie rovno zabíjajú. Mikrovlákna baktérie ani vírusy nezabíjajú, ale zbierajú ich a odstraňujú z Vašich podláh v domácnosti.

Fakt: Úspešne sme testovali odstraňovanie baktérií Escherichia coli (baktérie E.coli) a Staphylococcus aureus (zlatý stafylokok) a bovinného koronavírusu, dva nejvyskytovanějše typy baktérií a vírusu spojeného s koronavírusom, ktoré sa vyskytujú v domácnostiach a mikrovlákno odstránilo oba typy baktérií aj vírus len pomocou čistej vody (z vodovodu).

Kde končia baktérie a vírusy, keď už som ich pozbieral?

Baktérie a vírusy budú vyžmýkané do vedra a Vy ich tak nevrátite znovu na podlahu. Inštitúcia, kde bol výskum vykonaný potvrdila, že sa už sterilný povrchu znovu neznečistí pri vytieraní vyžmýkanám mopom.

​​​​​​​Poznámka: Baktérie a vírusy nie sú mikrovláknami zabíjané. Dostanú sa do vody a pre ich odstránenie z domácnosti musíte vodu vyliať. Naše odporúčanie je často meniť umývací návlek (nedotýkajte sa náhrady holými rukami, použite rukavice) a náhrady často perte. Baktérie a vírusy budú zničené v práčke (pri min. 30 °) pomocou pracieho prostriedku.

Môžem umývacie návleky z mikrovlákna prať v práčke? A používať aviváž?

Washing Machine.jpg

Áno, umývacie návleky je možné prať v práčke a znovu použiť. Pre tie najlepšie výsledky perte podľa návodu.
Vyhnite sa použitiu aviváže. Mohla by upchať tenké mikrovlákna a zmenšil by sa tak ich efekt. Po opraní náhradu nechajte vyschnúť.

Môžem používať čistiace prostriedky?

sink 738.jpg

Pri použití mopu VILEDA môžete použiť akýkoľvek čistiaci prostriedok podľa vášho výberu, ale ak chcete, aby sa v domácnosti nenachádzali chemikálie, jednoducho použite vodu z vodovodu. To je všetko, čo potrebujete pre dobre odvedenú prácu!

a brand of FREUDENBERG